430694-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kock, bageri & konditori, servering
Referensnummer: Af-2020/0031 4531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen har för avsikt att upphandla arbetsmarknadsutbildning med yrkesinriktningar kock, bageri & konditor, servitör enligt Skolverkets ämneskurser inom restaurang och livsmedelsprogrammet.
Upphandlingsärendet består av 29 orter för leverans som var och en motsvarar en separata upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen