430699-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Byggnation av GC-broar Norra ön
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggnation av GC-broar Norra ön
BeskrivningUmeå kommun upphandlar en samverkansentreprenad avseende två GC-broar till Norra ön i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121864:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar