430799-2025 - Resultat
Sverige – Underhållsarbeten för avlopp – Högtrycksspolning & Rörinspektion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Högtrycksspolning & Rörinspektion
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör som har kapacitet och förmåga att under avtalsperioden leverera tjänster inom rengöring och inspektioner av bl a rör och kanaler i mark samt byggnader. För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111867:Lot:1