Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal gatu- och parkdrift med häst.
Referensnummer: KSN-2017-2705
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03322300 Hästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser skötsel i Uppsala av kommunala gator och parker med hjälp av hästar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03322300 Hästar, 34911000 Häst- eller handdragna kärror och andra icke-mekaniskt drivna fordon, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen