Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård.
Referensnummer: 2017/032087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lokalvård av Arbetsmiljöverkets kontorslokaler, totalt 11 anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 – Arbetsmiljöverkets kontor i Luleå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919200 Kontorsstädning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 – Arbetsmiljöverkets kontor i Sundsvall
Del nr: 2
Anbudsområde 3 – Arbetsmiljöverkets kontor i Umeå
Del nr: 3
Anbudsområde 4 – Arbetsmiljöverkets kontor i Falun
Del nr: 4
Anbudsområde 5 – Arbetsmiljöverkets kontor i Örebro
Del nr: 5
Anbudsområde 6 – Arbetsmiljöverkets kontor i Linköping
Del nr: 6
Anbudsområde 7 – Arbetsmiljöverkets kontor i Stockholm (1 och 2)
Del nr: 7
Anbudsområde 8 – Arbetsmiljöverkets kontor i Jönköping
Del nr: 8
Anbudsområde 9 – Arbetsmiljöverkets kontor i Mölndal
Del nr: 9
Anbudsområde 10 – Arbetsmiljöverkets kontor i Malmö
Del nr: 10
Anbudsområde 11 – Arbetsmiljöverkets kontor i Växjö
Del nr: 11