Huvudsaklig CPV-kod 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens löpande behov av konsulttjänster inom de olika kompetensområdena genom avrop när ett behov uppstår.
Avrop sker enligt rangordning samt förnyad konkurrensutsättning för större uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen