2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livflottar
Beskrivning: Sjöfartsverkets helikopterenhet är i behov av livflottar för att rädda nödställda personer ur vatten.
Intern identifierare: 26-00516
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34515000 Flytande konstruktioner, 34515200 Uppblåsbara flottar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000