See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lätta Transportfordon
Beskrivning: Med benämningen Lätta Transportfordon i denna specifikation, menas ett fordon, som får framföras på allmän väg med körkortsbehörighet ”B” (Personbil klass I) upp till normalt 3,5 tons totalvikt. (För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.)
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110669:Lot:1