Officiellt namn: Kriminalvården Postadress: Box 3136 Ort: Malmö Postnummer: SE-200 22 Land: Sverige Att: Linda Rutgersmark E-post:linda.rutgersmark@kriminalvarden.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Avfallshantering Frivården Malmö Regionkontoret Syd och Personalutbildningen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Avfallshantering så som wellpapp, papper, tidningar, glas, plåt, batterier, sekretess samt att tillhandahålla lämpliga kärl.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90500000 Avfallstjänster, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90514000 Återvinning av avfall
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.