2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknikområde Transportsystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar löpande behov av service på transportsystem såsom hissar, lyftar, portar mm. samt akut felavhjälpning och jourverksamhet. Upphandlingen omfattar även planerade underhåll samt ombyggnationer, utbyten och nyinstallationer av transportsystem.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50531000 Reparation och underhåll av icke-elektriska maskiner, 50531400 Reparations- och underhållstjänster avseende kranar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51510000 Installation av universalmaskiner och utrustning