430956-2021 - ÄndringSverige-Ludvika: Trycksaker och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trycksaker
Referensnummer: GNU 2021/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser produktion av trycksaker inklusive leverans till angiven adress hos beställare. Trycksaker innefattar bland annat visitkort, korrespondenskort, häften, broschyrer, affischer, konferensblock och konferensmappar m.m. Inklusive efterbehandling såsom häftning, hålslagning, falsning/bigning, limbindning och laminering. Även tjänster såsom utskick och sortering ingår.