430958-2021 - ÄndringSverige-HALMSTAD: Motorfordon för särskilda syften
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmbuss till Laholmbuktens VA - 2
Referensnummer: 21/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett (1) nytt fordon av typen ”Filmbuss”.
I uppdraget ingår inköp av originalchassi, påbyggnad enligt kravspecifikation samt leverans till beställaren i Halmstad.
Upphandlingen är ett omtag från föregående upphandling, där krav på leveranstid och andra specifikationer har justerats.