430978-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Skogsskötsel
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsskötsel
Referensnummer: KSTFU/2019:188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77231000 Skogsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenören ska arbeta med naturvårdsskötsel där plantering, röjning, gallring, avverkning ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231000 Skogsskötsel, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen