See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänst med specialfordon
Beskrivning: Avtalet avser transporttjänster för färdtjänstberättigade som är beviljade att transporteras i fordon med rullstolsplats samt liggande transport. På vissa resor följer ledsagare eller medresenär med.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter