43102-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Behandling av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av slam från enskilda slamavskiljare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Mottagning och behandling av avvattnat och oavvattnat slam från enskilda slamavskiljare.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90513800 Behandling av slam, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513900 Hantering av slam
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.