431037-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av rekryteringstjänster
Referensnummer: 2018-087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser att upphandla ramavtal för rekryteringstjänster för rekrytering av medarbetare, specialister, chefer och exekutiva chefer.
Verksamhet som berör ramavtalsområdena kan bedrivas i egen regi. I sådana fall är ramavtalet att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Chef på högsta ledningsnivå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 - Chef
Del nr: 2
Anbudsområde 3 - Samhällsbyggnad
Del nr: 3
Anbudsområde 4 - Administrativ personal och specialister
Del nr: 4
Anbudsområde 5 - IT
Del nr: 5