Uppdraget omfattar tjänster för certifiering av ledningssystem hos angivna upphandlande myndigheter och enheter. Omfattningen av revision är idag inom ISO 9 001, 14 001, 50 001 samt ISO 45 001/OHSAS 18 001. Under avtalsperioden kan andra revisionsområden tillkomma liksom verksamhet som inte idag har behov av certifieringstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79132000 Certifieringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen