431060-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Tekniska konsulttjänster avseende utredning VA inom hydrauliska modeller och flödes- och tryckmätning, Ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster avseende utredning VA inom hydrauliska modeller och flödes- och tryckmätning, Ramavtal
BeskrivningRamavtal för tekniska konsulttjänster avseende utredningsarbeten inom VA. Huvudsakligen bestående av hydrauliska modeller och flödes- och tryckmätning. Beställaren uppskattar antalet timmar till 9 000.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110306:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall