See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter hydrologi och hydrogeologi
Beskrivning: Region Gotland är i behov av konsulttjänster inom hydrologi och hydrogeologi i form av utredningar, fältundersökningar och tillståndsprövning för vattenuttag gällande både befintliga och vid nyinrättande av vattentäkter. Annan tillståndsprövning inom hydrologi/hydrogeologi kan förekomma. Konsulttjänster behövs även för att instifta nya, samt att uppdatera gamla, vattenskyddsområden med tillhörande vattenskyddsföreskrifter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116300:Lot:1