2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Service och underhåll på Renvattensanläggningar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar årlig service och annat underhållsarbete gällande Akademiska Hus renvattensanläggningar. Utöver den årliga servicen kan arbeten avse planerat och avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, tillsyn och skötsel. Mindre installationer och serviceåtgärder åt Beställaren kan förekomma i samband med ombyggnadsarbeten och verksamhetsanpassningar.
Intern identifierare: 26/58
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 39370000 Vattenanläggningar, 42912330 Vattenreningsutrustning, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000