431125-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledare färjelägen och farleder.
Referensnummer: 3392/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal om konsulttjänster avseende byggledning för underhåll, drift och skötsel av färjelägen, kajer mm samt tillsyn av farleder och sjösäkerhetsanordningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen