431139-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient, Skrivare och Mobiler.
Referensnummer: SL 17.039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun avser att upphandla Klienter, Skrivare och Mobiler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30231300 Bildskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 32250000 Mobiltelefoner, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32342410 Ljudutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen