431148-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för EU-projekt.
Referensnummer: 667/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om projektledningsstöd för genomförande av EU-projekt på Göteborgs stad Trafikkontoret.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalen löper i 2 år med möjlighet till förlängning i ytterligare 2 år.