2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtalsupphandling av personbilsambulanser
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal på personbilsambulanser för leverans till Verksamhetsområde ambulanssjukvård Region Örebro län, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro, Karlskoga lasarett samt Lindesbergs lasarett. Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal i Örebro, Karlskoga och Lindesberg.
Intern identifierare: MT 2024-0026 / 24RS1363
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000