431198-2025 - Planering
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning – RFI Ekonomisystem
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Ekonomisystem
BeskrivningESEM är en organisation med 9 bolag fördelat på två koncerner med ett gemensamt driftbolag med ca 600 anställda. ESEM planerar att upphandla ett nytt ekonomisystem/affärssystem för att stödja sin ekonomi- och verksamhetsstyrning. Denna RFI syftar till att kartlägga marknaden och identifiera lämpliga lösningar inför en kommande upphandling.
Intern identifierareUH 25-26 RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara