431286-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Speciella undervisningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Validerings- och utbildningsinsatser (område Norr)
Referensnummer: 2.2-3278-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80340000 Speciella undervisningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsleverantörens uppdrag är att inom ramavtalsperioden leverera validering av reell kompetens och kompletterande utbildningsinsatser för behandlingsassistenter anställda hos Beställaren i enlighet med förfrågningsunderlaget med bilagor och villkoren i Ramavtalet. Samtliga krav uppställda i förfrågningsunderlaget och i Ramavtalet ska upprätthållas under ramavtalsperioden.
Under ramavtalsperioden kan antalet deltagare komma att utökas eller minskas i förhållande till det beräknade antalet deltagare som angetts i förfrågningsunderlaget. Därmed kan behovet av tjänstens utförande komma att förändras.
Beställaren garanterar inte att beställningar av Ramavtalsleverantörens tjänster kommer att uppgå till någon viss mängd/volym under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80340000 Speciella undervisningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen