Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-arkivsystem och tillhörande konsulttjänster
Referensnummer: KS 18-133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48610000 Databassystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun och Danderyds kommun avser upphandla ett fullständigt E-arkivsystem, inklusive licenser, support och underhåll under avtalsperioden. Upphandlingen omfattar också att leverera konsulttjänster för löpande avrop, under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48610000 Databassystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen