431338-2020 - ResultatSverige-Malmö: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal totalentreprenader av lokalanpassningar i Malmö
Referensnummer: 2019MKB-3182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen