431377-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal Beräkningskonsulter
Referensnummer: HS/2020:205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende beräkningskonsulter. Ramavtalet avses att användas både i små och stora byggprojekt samt i den löpande
fastighetsförvaltningen. Uppdrag kan avse ett eller flera skeden såsom förstudie, programhandling, systemhandling och/eller bygghandling. Upphandlande myndigheter är Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen