2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling Idrottshall
Beskrivning: Denna förfråga avser uppförande av en Idrottshall i Bjuvs kommun. Efter färdigställande sker uthyrning till Kommunstyrelsens förvaltning som i sin tur ska hyra ut i andra hand till Kultur- och fritidsförvaltningen.
Intern identifierare: KS 2024-00275
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
Ytterligare klassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Hyresvärdsupphandling Idrottshall, Bjuvs komm.