431415-2024 - Planering
Sverige – Reparation och underhåll av anläggningar – Mekaniska tjänster
Förhandsmeddelande som används för att minska tidsfristerna för mottagande av anbud
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMekaniska tjänster
BeskrivningAvtalet omfattar svetsning, mekaniska arbeten och smidesarbeten på räcken, trappsatser, landgångar och diverse stålkonstruktioner och reparationer av processutrustning. Under den årliga revisionen som pågår april-september ska leverantören utföra kontinuerligt mekaniskt underhåll och reparation av komponenter inom kraftvärmeverket. Förebyggande underhåll sker löpande.
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100136:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44212320 Diverse konstruktioner, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262680 Svetsning, 50000000 Reparation och underhåll