431436-2019 - ResultatSverige-Alingsås: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markanläggningsarbeten
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalets syfte är att tillgodose beställarnas behov av entreprenörstjänster gällande mark- och anläggningsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233252 Ytbehandling av gator, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen