431495-2018 - ResultatSverige-Lund: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av underjordsbehållare (UWS containrar) till LRV
Referensnummer: KS 2018/0541
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av underjordsbehållare till Lunds renhållningsverk.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
Tilldelning av kontrakt och grunder för utvärdering
Tilldelningen av upphandlingsavtal kommer att tilldelas den leverantör vars anbud är det ekonomiskt mest fördelaktiga för den upphandlande myndigheten.
Grunder:
Alt 1: bästa förhållandet mellan pris och kvalitet
Utvärderingen sker enligt mervärdesmetoden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44619000 Andra behållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen