431506-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Läkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsmedicinska utredningar
Referensnummer: UPPH2019-0126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala är genom lagstiftning skyldig att leverera försäkringsmedicinska utredningar enligt Försäkringskassans avrop som fastställs under oktober varje år
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara angiven adress tillhanda senast 2019-06-07 23:59 . Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen