431510-2021 - ResultatSverige-Arlöv: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Upphandling tekniska konsulter
Referensnummer: 20/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun bjuder in att delta i ett dynamiskt inköpssystem för arkitekt-, projekt/byggledning, gata och bullerkonsulter för Tillväxt-, Tekniska-, Miljö och byggavdelningen samt Burlövsbostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen