2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sprängningstjänster 2024
Beskrivning: Bergsprängning för rörgravar med tillhörande tjänster som t.ex.: - Stenspräckning - Krossning av sten och berg.
Intern identifierare: UVA-2024-00004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45111211 Sprängning, 45111214 Röjning vid sprängningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 1 000 arbetade timmar