431563-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Piteå: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skylttillverkning och montage av skyltar
Referensnummer: 20INK41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå kommun inbjuder till anbudsgivning avseende tillverkning och montage av skyltar i kommunens fastighetsbestånd och övriga kommunal verksamhet. Uppdraget innebär ett nära samarbete med beställare avseende valet av material, utformning, placering etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen