See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OVK Besiktning
Beskrivning: Ramavtalet avser och omfattar konsulttjänster inom området besiktning OVK i beställarens fastighetsbestånd. Uppdrag avser obligatorisk ventilationskontroll (OVK) i lägenheter, allmänna utrymmen och lokaler med kvarboende hyresgäster. För vidare information om ramavtalets omfattning se Administrativa föreskrifter.
Intern identifierare: 24/178
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000