431642-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikation som tjänst till Västerås Stad
Referensnummer: KS2021/00632-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
De upphandlade kontrakten omfattar ”Kommunikation som tjänst”, varigenom en leverantör på de villkor som anges i upphandlingsdokumenten ska tillhandahålla Tjänsten i sin helhet. Leverantören har ett helhetsansvar för erbjudna tjänster och produkter. Det innebär att det är Leverantörens fulla ansvar att Tjänsten fungerar vid till exempel införande av funktioner och tjänster såsom installation, driftsättning och leveranstest.