431701-2024 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-konsulter, ledning och styrning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulter, ledning och styrning
Beskrivning: Regeringskansliet, org.nr 202100-3831, bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i en upphandling av IT-konsulttjänster, ledning och styrning. Regeringskansliet har behov att avropa kvalificerade konsulttjänster inom ledning och styrning. Arbetet omfattar projektledning och styrning inom alla verksamhetsområden av Regeringskansliets verksamhet. Uppdragen innebär att utifrån en uppdragsbeskrivning/förvaltningsplan utföra lednings- planerings- och uppföljningsarbete så att definierade mål uppfylls.
Intern identifierare: FA2023/01193
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av IT-konsulttjänster inom ledning och styrning. Regeringskansliet har behov att avropa kvalificerade konsulttjänster inom ledning och styrning. Arbetet omfattar projektledning och styrning inom alla verksamhetsområden av Regeringskansliets verksamhet. Uppdragen innebär att utifrån en uppdragsbeskrivning/förvaltningsplan utföra lednings- planerings- och uppföljningsarbete så att definierade mål uppfylls.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: FKU