2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elenergi 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Infrastruktur och serviceförvaltningen, Lulebo, LLT, Lumire, Nordiskt Flygteknik Centrum och Luleå Hamn behov av elenergi.
Intern identifierare: KLF 2025/639
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Elenergi 2025
Huvudklassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi