Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult dataskyddsombud (DSO) - Malmö
Referensnummer: 2019/406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av en (1) konsult för arbete som dataskyddsombud (DSO) hos MTM, initialt på 50 % av en heltid. Delar av uppdraget utförs på plats hos MTM i Malmö, delar kan utföras på distans.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72315200 Tjänster för hantering av datanät, 72322000 Datahantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen