431777-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Diverse brandskyddsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brand- och bevakningsutrustning till Distrktsveterinärerna
Referensnummer: 7.1.11-07286/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Distriktsveterinärerna har för avsikt att köpa in brand och larmutrustning till våra mottagningar.
Uppdraget innefattar montering och skyltning av utrustning.
Vi uppskattar att ca ett 30-tal mottagningar kommer att beställa utrustning under avtalsperioden.
Distriktsveterinärerna garanterar inga kvantiteter utan ovanstående uppgifter är endast en uppskattning.
Samtlig utrustning ska uppfylla europeiska standarder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35113000 Säkerhetsutrustning, 35121700 Larmsystem, 38431200 Rökdetektorer, 39525400 Brandfiltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen