431792-2026 - Resultat
Sverige – Webbsideutformningstjänster – Webbplattform för förmedling av kulturprogram
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelWebbplattform för förmedling av kulturprogram
BeskrivningRegion Halland avser att upphandla en förvaltad digital webbplattform för presentation och kontaktförmedling av kulturprogram till äldreomsorg, föreningsliv och andra arrangörer i Halland. Plattformen ska göra det möjligt för kulturaktörer att anmäla och presentera program samt för arrangörer att söka, filtrera och ta kontakt med kulturaktörer. Bokning, avtal och fakturering ska ske utanför plattformen direkt mellan arrangör och kulturaktör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131676:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72415000 Webbvärdtjänster, 72416000 Programuthyrare, 72420000 Internetutvecklingstjänster