431806-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Underhåll av allmänna vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftsentreprenad gator och vägar Bjästa m.m.
Referensnummer: A 19-027 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233139 Underhåll av allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233229 Underhåll av vägrenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen