431837-2020 - ResultatSverige-Västerås: Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila gasflak för transport av fordonsgas
Referensnummer: 2019/0467-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av ett mobilt gasflak samt option på avrop av ytterligare ett gasflak med samma utformning och funktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 44615000 Tryckkärl
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen