431855-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transporter Återvinningscentral
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransporter Återvinningscentral
BeskrivningUpphandlingen avser containertransporter från kommunernas återvinningscentraler (ÅVC) till respektive behandlingsanläggningar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134624:Lot:1