Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spektrofotometer
Referensnummer: HSN 612-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal på spektrofotometer (plattläsare) inklusive nödvändiga tillbehör och system, med kapacitet att läsa absorbans, fluorescens samt luminiscens i SBS-plattformat (96- och 384-format).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38433000 Spektrometrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen