Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekter.
Referensnummer: 843-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket upphandlar ramavtal för inredningsarkitekter i enlighet med förfrågningsunderlaget i sin helhet.
Frågor kommer ej att besvaras under veckorna 28-31. Frågor som anbudsgivare önskar få svar på före v. 28 ska ställas i god tid, i annat fall kommer frågor besvaras efter v. 31.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen