431910-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönområdesskötsel
Referensnummer: SH 2021/465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser grönområdesskötsel för Beställarens hamnområde, både allmänna ytor och inom terminalområden. Avtalet omfattar även köp av växter, jord och gödsel samt hyra av planteringskärl.
Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Leverantören ska lämna anbud på samtliga efterfrågade tjänster. Beställaren avser att teckna Avtal med en (1) Leverantör.
Uppdragen kommer att avropas successivt där det vid respektive avrop kommer att framgå vad uppdraget omfattar. Uppdragen kommer att variera i både tid och uppdragens storlek.
Denna upphandling ersätter den avbrutna upphandlingen med diarienummer SH 2021/118.